انتخاب استان گیلان بعنوان بکرترین، توسعه پذیرترین و جایگاه جهانی در تنوع غذاهایش و بندر انزلی بعلت امتيازات فراواني از جمله بزرگترین و با سابقه ترین بندر تجاري شمال کشور، داشتن بزرگترين و زیباترین مرداب جهان، اولين مركز توليد و تكثير مرغوبترين خاويار جهان و وجود آثار تاريخی و جذابتهای گردشگری و برخورداری از امکانات منطقه آزاد تجاری آنرا در نقطه اي استراتژیک، جذاب و پر اهميت قرار داده است. احداث راه آهن کریدور شمال به جنوب که بندر انزلی را به بندرعباس از یک سو متصل خواهد نمود و از سوی دیگر به کشورهای تازه استقلال یافته شمال دریای کاسپین و اروپا متصل خواهد نمود، اهميت و رونق اقتصادي آنرا در آينده اي بسيار نزديك چند برابر خواهد نمود. وجود محور اصلی و مستقيم ساحلی از بندر انزلی به نوار مرزی آستارا و تنها راه دسترسی جاده اي به دو كشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان بشمار ميرود، دلايل عمده انتخاب محل اجراي طرح بشمار خواهد رفت و عوامل تعيين كننده ديگري از جمله نزديكترين شهر پر اهمیت استان گیلان به مرکز استان و فرودگاه بين المللي رشت از سه محور ارتباطی مجزا ۱- محور اصلی و بزرگراه رشت به انزلی  ۲- محور ترانزیت صومعه سرا به آستارا از طريق تقاطع پونل ۳- جاده آبکنار به پیربازار که از گلسار رشت عبور ميكند. و همينطور عدم وجود اماكن اقامتي مرغوب و با كيفيت در اين منطقه، ضرورت احداث هتل ۵ ستاره را در منطقه ایاستراتژیک و حساب شده بيش از پيش مينمود، و بدون اغراق محل احداث طرح نه تنها تماي آن خصوصيات را داشته بلكه قابليت توسعه را نيز كه از جمله موارد حائز اهميت در اينگونه طرحها بشمار ميرود تامين مينمايد بنابراين انتخاب منطقه رودپشت (۱۷كيلومتري بندر انزلي) از همان ابتدا انتخاب گرديد، تا ضمن برخورداری از جذابیتهای بندر تجاری و تاریخی انزلی، امکان دسترسی اختصاصي به سواحل دريای کاسپین و برخورداري از كلوپهاي ورزشي از جمله استخر شنا و زمين تنيس و همچنين خليج مصنوعي بازيهاي آبي، محيط امني را در تمامي روزهاي سال فراهم نماید.

برنامه هاي هفتگي هتل كه در طول سال بصورت هدفمند طراحي و تدوين خواهد گردید، مخاطبين گوناگوني را در تمامی فصول سال جلب می نماید. بنابراين و بطور خلاصه موارد زير ويژگيهای محل احداث طرح بشمار ميرود:

۱-      قرار گرفتن در مجاورت بزرگترین، زیبا ترین و تاریخی ترین بندر تجاری شمال کشور و مرداب جهان

۲-      دسترسی آسان به مرکز استان و فرودگاه بين المللي رشت از سه محور ارتباطی 

۳-      دسترسی مستقيم به بزرگراه ساحلي بندر انزلی به آستارا و کشورهای آذربايجان و ارمنستان.

۴-     اولین مجموعه اقامتي، فرهنگی و تفريحي شمال غرب کشور که با امكانات منحصر بفرد، میزبان میهمانان عزیز استانهاي آذربایجان غربي وشرقي، زنجان، اردبیل، قزوين و تهرانخواهد بود.

۵-      نزدیکی به اولین ایستگاه ریلی رشت  آستارا

۶-     قرار گرفتن در مرکزیت جذابتهای طبیعی بکر و زیبای گردشگری منطقه که از سمت غرب به جنگلهای  زیبای گیسوم، شهر تالش و ییلاقات دیدنی آن و بازار بزرگ و تجاری آستارا و از سمت شرق به مناطق آزاد تجاری، شهر چای کشور لاهیجان و منطقه ویژه توریستی رودسر و چمخاله و . . . و از سمت جنوب به شهرهای تاریخی و مذهبی صومعه سرا، فومن، قلعه رودخان، ماسوله و صدها جذابیت طبیعی فراهم میآور.

۷-      تدوین و اجرای ۴۹ هفته برنامه مفرح تفریحی، توریستی و بی نظیر فرهنگی در جلب هر سلیقه خانوادگی در کشور.

۸-      ایجاد محیطی امن و آرام ، در تامین اوقات فراغت آرام، بدون دغدغه و نگرانی.

۹-      استفاده از سامانه پیشرفته ERP (توسعه يافته) در کلیه سطوح خدمات مجموعه به ساکنین محترم در طی مدت اقامت

۱۰-   برنامه هاي آموزشی متنوع،  ارتقاء سطح کیفی محصولات بومی و صنایع دستی با درجه ای قابل رقابت در بازارهای بین المللی با ایجاد ارتباط بين جهانگردانو صاحبنظران با صنعتگران بومی و بنام منطقه در فضای گالری هتل موزه و سالنهای طراحی شده بدین منظور از خدمات ویژه مجموعه بشمار خواهد رفت.

۱۱-  گسترش، توسعه و تبادل آثار فرهنگی و بومی منطقه اي با ایجاد بستر ارتباطي با هنرمندان و صنعتگران کشورهای همجوار از طريق برپائي برنامه های سالانهدر مجموعه هتل بمنظور خلق آثار مشترک المنافع.

۱۲-   امكانات ويژه و منحصربفرد در برپائی و نمایش آثار هنرمندان بنام کشور و کشورهای همسایه مان.