انتخاب استان گیلان بعنوان بکرترین، توسعه پذیرترین و جایگاه جهانی در تنوع غذاهایش و بندر انزلی بعلت امتيازات فراواني از جمله بزرگترین و با سابقه ترین بندر تجاري شمال کشور، داشتن بزرگترين و زیباترین مرداب جهان، اولين مركز توليد و تكثير مرغوبترين خاويار جهان و وجود آثار تاريخی و جذابتهای گردشگری و برخورداری از امکانات منطقه آزاد تجاری آنرا در نقطه اي استراتژیک، جذاب و پر اهميت قرار داده است. احداث راه آهن کریدور شمال به جنوب که بندر انزلی را به بندرعباس از یک سو متصل خواهد نمود و از سوی دیگر به کشورهای تازه استقلال یافته شمال دریای کاسپین و اروپا متصل خواهد نمود، اهميت و رونق اقتصادي آنرا در آينده اي بسيار نزديك چند برابر خواهد نمود. وجود محور اصلی و مستقيم ساحلی از بندر انزلی به نوار مرزی آستارا و تنها راه دسترسی جاده اي به دو كشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان بشمار ميرود، دلايل عمده انتخاب محل اجراي طرح بشمار خواهد رفت و عوامل تعيين كننده ديگري از جمله نزديكترين شهر پر اهمیت استان گیلان به مرکز استان و فرودگاه بين المللي رشت از سه محور ارتباطی مجزا ۱- محور اصلی و بزرگراه رشت به انزلی  ۲- محور ترانزیت صومعه سرا به آستارا از طريق تقاطع پونل ۳- جاده آبکنار به پیربازار که از گلسار رشت عبور ميكند.

نزديكترين نقطه به منطقه آزاد انزلي و همينطور عدم وجود اماكن اقامتي مرغوب و با كيفيت در اين منطقه ، ضرورت احداث هتل ۵ ستاره را در نقطه اي  استراتژیک و حساب شده بيش از پيش مينمود، و بدون اغراق محل احداث طرح نه تنها تمامي آن خصوصيات را داشته بلكه قابليت توسعه را نيز كه از جمله موارد حائز اهميت در اينگونه طرحها بشمار ميرود تامين مينمايد بنابراين انتخاب محل اجرای پروژه ( ۱۷ كيلومتري به شهر انزلي ) از همان ابتدا انتخاب گرديد تا ضمن برخورداری از جذابیتهای بندر تاریخی انزلی ، امکان دسترسی اختصاصي به سواحل دريا و برخورداري از كلوپهاي ورزشي مردانه و زنانه كه با امكانات ويژه ي استخر شنا و زمين تنيس المپيك و همچنين خليج مصنوعي بازيهاي آبي محيط امني را در تمامي روزهاي سال فراهم نمايد. پارك آبي در دست اجراي مجاور هتل اوقاتي لذت بخش و سراسر شادي براي هر خانواده و با هر سليقه اي فراهم خواهد نمود. برنامه هاي هفتگي هتل كه در طول سال بصورت هدفمند طراحي و تدوين گرديده مخاطبين گوناگوني را جلب خواهد نمود.

بنابراين و بطور خلاصه موارد زير ويژگي محل احداث طرح بشمار ميرود:

·       امکانات ویژه توسعه پذیری از جمله طرح ترانزیت کریدور شمال - جنوب / توسعه منطقه آزاد انزلی/ اجرای طرح اتصال شمال غرب به شمال شرق از طریق نوارساحلی و . . . .

·       دسترسی به بزرگترین، زیبا ترین و تاریخی ترین بندر شمالی کشور با حد فاصل ۱۷ کیلومتر که در حال حاضر به ۵ برابر ظرفیت گذشته دست یافته است.

·       دسترسی آسان به بخشهای جذاب و دیدنی بزرگترین مرداب جهان که در حال حاضر با عقد قرارداد شرکتهای ژاپنی در دست لایروبی ، پاک سازی و بهینه سازی می باشد.

·       دسترسی به فرودگاه بين المللي رشت ( مركز استان) از سه محور ارتباطی بفاصله ۵۵ کیلومتر

·       دسترسی مستقيم به محور ساحلي  از بندر انزلی به آستارا و کشورهای آذربايجان و ارمنستان.

·       اولین ایستگاه اقامتي و تفريحي با امكانات منحصر بفرد براي میهمانان استانهاي آذربایجان غربي  و شرقي ، اردبیل ، زنجان و قزوين.

·       نزدیکترین نقطه به ایستگاه ریلی تهران - رشت - آستارا.

·       قرار گیری در مرکزیت مناطق جذاب ، دیدنی و گردشگری شمال غرب کشور که از شمال دسترسی مستقیم به سواحل ماسه ای با دریای آرام و نیلگون خزر ، ازسمت غرب به جنگلهای دیدنی گیسوم و دهکده تاریخی مریان و ییلاقات تالش، دسترسی مستقیم به خلخال و بازار ساحلی آستارا و از شرق به منطقه آزاد بندر انزلی ، منطقه توریستی چمخاله و سفید آب - رحیم آباد و از جنوب به شهرهای زیبای فومن ، صومعه سرا ، ماسوله و بنا های تاریخی قلعه رودخان و صدها جذابیت بکر کوهستانی و تالابهای دیدنی را در بر میگردد، که همگی زندگی ، طراوت و زیبائی را فریاد می زنند و احساس آسودگی عجیبی را به بیننده القاء می نماید. 

و موارد زیر از ویژگیهای انحصاری طرح بشمار خواهد رفت:

۱-    ۴۹ هفته برنامه کاری مشخص و معین بمنظور تامین سطح کیفی و سلیقه ای توریست در منطقه و کشور .

۲-    ایجاد محیطی امن و آرام ، و تامین اوقات فراغت هدفمند مراجعين.

۳-    استفاده از سامانه پیشرفته ERP (توسعه يافته) در کلیه سطوح مجموعه هتل و اتصال آن به ساير استانها.

۴-    برنامه هاي آموزشی ، در جهت ارتقاء سطح کیفی و صادرات محصولات بومی و صنایع دستی منطقه ای استان با ایجاد ارتباط بين جهانگردان  و صاحبنظران با صنعتگران بومی و بنام منطقه در فضای گالری و سمینارهای پیش بينی شده.

۵-    گسترش ، توسعه و تبادل آثار فرهنگی و بومی منطقه اي با ایجاد بستر ارتباطي با هنرمندان و صنعتگران کشور با کشورهای همجوار از طريق برپائي برنامه های سالانه  مجموعه هتل و سرمایه گذاری در این حوزه بمنظور تهیه آثار مشترک المنافع.